Kargem Perakende, Mağazacılık Eğitim Danışmanlık

Ayla RUHANİ


Ayla RUHANİ

London College of Fashion’da ‘’Visual Merchandising and Space Planning’’ ve ‘’Fashion Buying and Merchandising’’ eğitimlerini almış, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halka İlişkiler bölümünü tamamlamıştır.

Yaklaşık 15 yıldır birçok ünlü yerli ve yabancı moda markasında ‘’Görsel Düzenleme Yöneticiliği pozisyonunda görev yapmıştır. Ipekyol, Debenhams, United Colours of Benetton, H&M, LC Waikiki International görev almış olduğu markalardan bazılarıdır. Bu geniş iş deneyimi yelpazesi içerisinde Asya, Doğu Avrupa, Afrika, Balkan ülkeleri ve Uzak Doğu ülkelerinde de iş deneyimi kazanmış ve farklı kültürlerden farklı insanlarla çalışma fırsatı elde etmiştir. Ayrıca bu projeler dahilinde, Ticari Görsel Düzenleme ile ilgili kurumsal kitapçık hazırlanması, Görsel Düzenleme Teknikleri eğitimleri verilmesi ve Dünya çapında açılış organizasyonlarını yönetmiştir.

2013 yılı itibari ile Ticari Görsel Düzenleme ve Tasarım çalışmalarına halen bireysel olarak ve  Kargem Danışmanlık bünyesinde devam etmektedir.

İş yaşamındaki başarılarını; dünyaca ünlü markalar ve görsel standartları hakkında yapıyor olduğu araştırmalara ve sezonel takiplerden elde ettiği bilgi birikimini kendi tecrübe süzgecinden geçirerek, markaların ya da danışanların ihtiyaçları dahilinde ticari ve estetik çözümler sunabilmesine bağlıyor.
Referanslarımızdan Bazıları

boyner
gezer
hakmar
perder-istanbul
kahkacizade
cagdas-marketler