Kargem Perakende, Mağazacılık Eğitim Danışmanlık

Bedri URAS


Bedri URAS

Marmara üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra Yılmazer Giyim San. Tic. AŞ de çalışma hayatına başladı. Perakende Mağazacılık konularında ilk temel eğitimini burada aldı ve iş geliştirme projelerini uygulama olanağını elde etti.

Migros Türk A.Ş.de 1985-1994 yıllarında  Gıda Dışı Pazarlama Departmanı Yöneticisi, Müdür Yardımcısı 1994 – 1997 yılları arasında da Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. Bu süre  içinde Satınalma-Market Tekstili- Yeniden yapılanma,B2b Projeleri-Kategori Yönetimi-Bölge Kuruluşları, Koç 2000 Proje Üyeliği- Koç Vakfı İşveren Temsilcilciği görevlerinde bulundu.

1997 Yılında EGS Holding Perdama Aş. nin kuruluşunda Satınalma Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Konsept ve Format çalışmalarında bulundu. AVM mix. oluşturulması ve kiralama yönetiminin liderliğini yaptı. Mix, (Drug Store) Lifestyle, Gurme Mağazalarının tedarik ve pazarlama faaliyetlerinin oluşturulması ve operasyonlarını yönetti.

1999 Yılında CEYLAN Holding, Ceylan Mağazacılık AŞ.de yeniden yapılanma ve satışında Genel Müdür Yardımcısı olarak  görev aldı.

2000 Yılında DOĞUŞ Holding Tansaş AŞ. de Özel Projeler Direktörü-Kategori Grup Başkanı ve İcra Kurul Üyesi olarak görev yaptı. Yönetim Kurulu Bşk. ve İcra Kurulu Üyelerine mağazacılık konularıyla  ilgili  mevcut durum ve yapılacaklarla ilgili  raporlandırmalar yaptı. Aynı zamanda Perakende Mağazacılıkla ilgili birçok konuda İş başı eğitimleri verdi.

2001 Yılında Oypa OYAK Büyük Mağazacılık AŞ. de Satınalma-Lojistik Direktörlüğü yanında Mentor olarak birçok projeye liderlik yaptı. İşletici firmalara reyon kiralama faaliyetlerini de yönetti. Kurumsallaşma, Standartlaşma, Özel Marka, Görsel Mağazacılık ve Verimlilik üzerine birçok projeye katkıda bulundu.

2003 Yılında ÜLKER grubuna bağlı Teközel  A.Ş. Özel markalar şirketinin Kategoriler Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak yeniden yapılanmasında görev aldı.

2005-2009 Yılları arasında Ülker grubuna bağlı Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş. de  Satınalma-Lojistik -Pazarlama-Kurumsal Satış’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak yeniden yapılanma, ciro ve karlılık iyileştirmeleri, verimlilik projeleri, lojistik yapılanma gibi birçok faaliyete liderlik yaptı.

2013 -2014 Kuruyemiş sektöründe faaliyet gösteren Vitamin Gıda AŞ. Genel Müdürü olarak çalıştı. Kurumsallaşma, Kategori Yönetimi, Verimlilik ve Bütçe Planına göre yönetim bilincini sağladı.

2009’ dan bugüne Yeniden yapılanma, Kurumsallaşma, Strateji, Satınalma, Satış- Pazarlama konularında farklı sektörlerdeki  şirketlerde Yönetim Danışmanı olarak  görev yapmakta olan Uras, Yönetim Danışmanlığı dışında Satınalma-Kategori Yönetimi-Görsel Mağazacılık ,Özel Marka Stratejisi, Kriz dönemlerinde Satınalma ve Tedarikçi ilişkileri, Türkiye ve Dünya’da Toptan- Perakende Mağazacılık, Zincir Mağazalara Satış alanlarında kurumsal ve bireysel ihtiyaçları karşılayacak eğitim programları düzenleyerek deneyim, bilgi ve görüşlerini paylaşmaktadır.
Referanslarımızdan Bazıları

sariyer-market
grup-hatikoglu
hunca
kenton
kimberyl
reckitt