Kargem Perakende, Mağazacılık Eğitim Danışmanlık

Kutlu YILDIZHAN


Kutlu YILDIZHAN

Marmara Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi, Maliye bölümünden mezun oldu. Newport Üniversitesi’nde e-MBA yaptı. Üniversite yıllarında, sosyal klüplerde idari görevlerde bulundu.

Global Bilgi Hizmetleri A.Ş.’de çağrı merkezi takım lideri olarak çalıştıktan sonra Turkcell İletişim Hizmetleri’nde, Turkcell Akademi bünyesinde eğitim danışmanı olarak eğitim faaliyetlerinin sorumluluğunu üstlendi. Satış birimlerinin yıllık eğitim planının yapılması yanında, eğitim ihtiyaç analizlerinin hazırlanması ve iç eğitmen yetiştirilmesi görevlerinde bulundu. Bayi kanalı için eğitimler tasarladı.

Daha sonra Türkiye Eğitim Direktörü olarak BlackBerry RIM bünyesine katıldı. Tüm Türkiye eğitim faaliyetleri sorumluluğunu üstlendi, yurt dışında yapılan EMEA bölgesi eğitmenler toplantılarında Türkiye eğitim birimini temsil etti. Eğitimin geri dönüşü ile ilgili ölçüm çalışmaları yaptı.

Sonraki yıllarda Indesit Beyaz Eşya Bölge Eğitim Sorumlusu olarak kendisine bağlı bölgedeki bayilerin hem ihtiyaç analizi yapılarak eğitimlerinin tamamlanması, hem de mağaza tanzim ve teşhirlerinin takip ve kontrolü ile eksikliklerin düzeltilmesinin sağlanması konularında çalıştı. Farklı sektörlerden benchmarking çalışmalarında bulundu.

Ayrıca KayraGrup bünyesinde eğitim yöneticisi ve eğitmen olarak tüm kurumun eğitim ihtiyaç analizinin yapılması, yeni başlayanlar için oryantasyon süreçlerinin dizayn edilmesi sorumluluğunu üstlendi. Kurumun müşterilerinden Philips ve Tpvision için mağaza tanıtım ve bayi satış elemanları yetkinlik eğitimleri tasarımı, eğitimcilerin yetiştirilmesi, online eğitimlerin yaygınlaştırılması ve satış artırıcı-yenilikçi çalışmalar yapılması gibi görevlerde bulundu.

Tüketici perakendesi için 17 yıllık tecrübesiyle her seviyede çalışanlar için fark yaratan, KAZANAN TAKIM PERAKENDE SATIŞ, CEZBEDEN TANZİM ve TEŞHİR(MERCHANDISING) ve HEDEFE GÖTÜREN LİDERLİK eğitim modüllerinin tasarımını yapmıştır.

Linkedin ve çeşitli ortamlarda yayımlanmış blog yazıları vardır.
Referanslarımızdan Bazıları

fon
onur-grup
ykm
demtas
hayat-kimya
kaynak-holdign