Kargem Perakende, Mağazacılık Eğitim Danışmanlık

Murad Yavuz GÖK


Murad Yavuz GÖK

Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Lisans ve A.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Pazarlama A. B. Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Koç Üniversitesi MBA sahibidir.

1993’de Eczacıbaşı Pazarlama A.Ş.’de başlayan iş hayatı, 1995 yılında sektör değiştirerek Migros Ticaret A.Ş.’de Mağaza Yöneticisi olarak devam etti.

Yirmi yıl süren Migros çalışma döneminde Mağaza, Bölge ve Bölge Şube Müdürü olarak görev aldı. Şirketin Güney, Güneydoğu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz bölgelerinin yapılanmasında; yatırım ve fizibilite çalışmalarını yaparak genişleme ve büyüme (organik, inorganik), tutundurma, İK süreç operasyonlarına liderlik yapılmıştır.

2015 Yılında İttifak Holding iştiraki Adese Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür olarak göreve başlayarak, takım arkadaşları ile beraber iki yıl süren çalışmalar neticesinde;

Masraf Yönetimi, Toplam Kayıp Yönetimi, Yıllık Ticari Plan, Segmentasyon Mağaza/Reyon düzen ve yapılanması, Yeni Özgün Markaların hayata geçirilmesi, Düzenleyici ve Önleyici faaliyetler ile şirketin toplam gider+kayıp bütçesi %34 oranında iyileşirken, yıllık toplam cironun %4’ü oranında kaynak elde edildi.

2017 Yılında karını en çok arttıran ikinci şirket ödülünü Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı himayeleri ve Ekonomist dergisinin organizasyonunda alarak Adese’deki görevinden ayrıldı.

2017-2020 yılları arasında Onur Market (Özen Grup)’de Koordinatör olarak göreve başlayarak Şaypa Marketler Zincirinin satın alınması sonrasında uyum, entegrasyon, tutundurma ve yeniden yapılanma süreçlerine liderlik yaptı. Kurumsal Gelişim Planının oluşturulmasına katkı sağladı. Yıldız Teknik Üniversitesi ve İtibar Enstitüsünün ortak araştırması neticesinde perakende sektöründe itibarını en çok arttıran marka ödülünü aldı.

Gaziantep Kalite Derneğinin kurulmasında Y.K. üyesi olarak görev aldı.

Dünyanın en köklü küresel sivil toplum kuruluşlarından Junior Chamber International Turkiye | JCI Gaziantep Kurucu Başkanlığını yaptı. JCI Türkiye Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildiği 2002 yılında 35 ülkeden 2000 Avrupalının katıldığı JCI Avrupa Konferansının Türkiye’de düzenlenmesini sağlayanlar arasındaydı.

Derneğe katkı sağlamış özel üyelere verilen” Senatör” ünvanına sahiptir

2020 Yılından bu yana Profesyonel çalışma hayatının yanı sıra bilgi ve deneyimlerini şirketler ve işbirliği içinde olduğu kurumlar ile paylaşmaya devam etmektedir.
Referanslarımızdan Bazıları

kuyumcukent
iskur
pakmaya
sunset
perder-karadeniz
adilisik