Kargem Perakende, Mağazacılık Eğitim Danışmanlık

En İyi Perakendecilik Konseptleri: Amazon Dash


En İyi Perakendecilik Konseptleri: Amazon Dash

En İyi Perakendecilik Konseptleri: Amazon Dash

En İyi Perakendecilik Konseptleri: Amazon Dash

En İyi Perakendecilik Konseptleri: Amazon Dash. Elektronik ticaret sitesi olan Amazon, yeni cihazı Dash’i 2015 yılında duyurdu ve 2015’in en yenilikçi perakende uygulamaları arasına girdi. Bu cihaz, daha önce görülmemiş biçimde, son derece yenilikçi bir ürün.

Amerika merkezli olan ve dünyanın en büyük elektronik ticaret siteleri arasında yer alan Amazon, bugün tanıttığı Dash adlı ürün ile alış veriş alışkanlıklarını değiştirecek gibi görünüyor.

Firmanın Dash isimli, çubuk şeklindeki yeni ürünü, özellikle ev hanımları için oldukça kullanışlı gibi görünüyor. Üzerinde bulunan barkod okuyucu ile bitmek üzere olan yiyecek veya içeceklerin barkodlarını okutarak alınacaklar listesine ekleyebiliyorsunuz.

Yine aynı şekilde sesli not oluşturabildiğiniz cihaz sayesinde, bilgileri bilgisayara aktarılarak gerekli düzenlemeyi yapıp, sipariş verebilmeniz mümkün. İsterseniz bu işlemi akıllı telefonunuzdan da yapabiliyorsunuz.

Ertesi gün Amazon’un Prime Fresh adlı servisine bağlı araç evinizin önüne gelerek, siparişleri kapınıza bırakıyor. Şu an için sadece California ve Washington’ta çalışan sistemin ilerleyen zamanlarda diğer eyaletlere ve farklı ülkelere de yayılması bekleniyor.

Bir de unutmadan söyleyelim; bu hizmetten yararlanmak için Prime Fresh’e yıllık 300 Dolar ödemeniz gerekmekte.
Referanslarımızdan Bazıları

oncu
tamek
hayat-kimya
tadında-anadolu
dimes
kimberyl