Kargem Perakende, Mağazacılık Eğitim Danışmanlık

Esra YÜKSEL


Esra YÜKSEL

1992 Yılında Marmara Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini The Shell Co of Turkey limited şirketinde iken tamamlamıştır. 10 Yıllık enerji sektöründe ticaret departmanında çeşitli yönetici kademelerinde bulunmuş taşıt tanıma sisteminin ilk Türkiye’ye getirilmesini ve ilk yatırım planının oluşturulmasını başarmıştır. 1999 yılında sektör değiştirerek Bim Gıda A.Ş.’ye Satınalma Grup müdürü olarak geçiş  yapmıştır. 4 Yılllık süreç içinde spot ürün stratejisini oluşturmuş ve Aktüel olarak yayınlanan sistemi başlatmıştır. Dönem  içinde müşteri sayısındaki artış, ekstra satış, ürün çeşitliğinin fazla oluşunun müşteri nezdinde algılanmasının sağlanması gerçekleşmiştir..

2006 Yılına kadar kendi şirketini kurup sürdüğü dönemin ilk 1. yılında Bim yetkili 6 acentasından biri olarak hizmet vermiş ve  ihale sonucunda anlaşılan gıda dışı ürünlerin  anlaşma , temin, kalite sevkiyat ve stok durumundan sorumlu olmuştur.

2010 yılında kadar 4 yıl boyunca DiaSa A.Ş ile tekrar profesyonel çalışma hayatına dönmüş ve Kuru gıda, İçecek, Kâğıt, Kozmetik, Temizlik, Sigara, Gıda dışı hem nasyonel hem özel marka grupların kıdemli Satınalma Grup müdürü olarak yönetiminden , karlılığından sorumlu olmuştur.

2012 yılına kadar Dimdown ve Şok şirketlerinde devam eden İstanbul’daki satınalma tecrübesi Hayat holdingin Discount projesi ile İran Tahran’da satınalma genel müdürü olarak devam etmiş. İlk indirim mağazasının açılımından itibaren 2014 yılına kadar geçen sürede tüm anlaşmaların , ürün çeşitliliğin oluşturulması , market analizler, fiyatlandırma , ürün geliştirmesi gibi her türlü satınalma konularının yönetimi sorumluluk alanında olmuştur.

2015 yılından itibaren satınalma ile ilgili  her türlü konularda şirketlerle işbirliği içinde olup bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.
Referanslarımızdan Bazıları

ifa-market
rammar
media_market
perder-ege
cagdas-marketler
iskur