Kargem Perakende, Mağazacılık Eğitim Danışmanlık

Perakende de Borç Yapılandırma ve Erteleme


borc-yapilandirmaPerakende de Borç Yapılandırma ve Erteleme

Perakende sektöründe faaliyet gösteren çoğu firma bütçe planlamamarj yönetimistok yönetimi, satış politikaları, agresif kampanyalarla ve yanlış/zamansız yatırım konularındaki hatalardan dolayı nakit akışında sıkıntı yaşıyor. Kargem, Borç Yapılandırma ve Erteleme danışmanlığı ile bu sıkıntılara çözüm bulmaktadır.

Geçici çözümlere başvurarak, bankaya borçlanma, uzun vadeli mal tedariği ve yakın dostlara kişisel borçlanmalarla finansman gideri artıyor. İşletmenin cari açığı karlılıkla ve uzun vadeli alımla çözülemeyecek hale geliyor. Bu durum, kalite standartlarının bozulmasını ve müşteri kaybını beraberinde getiriyor.

Perakende de Borç Yapılandırma ve Erteleme

Ticari hayatı boyunca aynı dili konuştuğu iş ortaklarıyla iştişare yerine Türk ticaret kanunun iflas erteleme yasasından yararlanmayı düşünebiliyor. Bu durum gerek sektöre gerekse tedarikçilere büyük sıkıntı veriyor.

Çözülebilir bir yapı diyaloğa kapanmaması gerekir. Böyle durumlarda uzun süredir ticaret yapılan iş ortakları aralarında yeniden erteleme ve yapılandırma konularında KARGEM danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
Referanslarımızdan Bazıları

kuyumcukent
sariyer-market
ekoroma-market
mega
nisas
bahcesehir-üni