Kargem Perakende, Mağazacılık Eğitim Danışmanlık

Borç Yapılandırma ve Erteleme


Borç Yapılandırma ve Erteleme

Borç Yapılandırma ve Erteleme

Borç Yapılandırma ve Erteleme

Perakende sektöründe faaliyet gösteren çoğu firma bütçe planlama, marj yönetimi, stok yönetimi, satış politikaları, agresif kampanyalarla ve yanlış/zamansız yatırım konularındaki hatalardan dolayı nakit akışında sıkıntı yaşıyor. Kargem, Borç Yapılandırma ve Erteleme danışmanlığı ile bu sıkıntılara çözüm bulmaktadır.

Geçici çözümlere başvurarak, bankaya borçlanma, uzun vadeli mal tedariği ve yakın dostlara kişisel borçlanmalarla finansman gideri artıyor. İşletmenin cari açığı karlılıkla ve uzun vadeli alımla çözülemeyecek hale geliyor. Bu durum, kalite standartlarının bozulmasını ve müşteri kaybını beraberinde getiriyor.

Ticari hayatı boyunca aynı dili konuştuğu iş ortaklarıyla iştişare yerine Türk ticaret kanunun iflas erteleme yasasından yararlanmayı düşünebiliyor. Bu durum gerek sektöre gerekse tedarikçilere büyük sıkıntı veriyor.

Çözülebilir bir yapı diyaloğa kapanmaması gerekir. Böyle durumlarda uzun süredir ticaret yapılan iş ortakları aralarında yeniden erteleme ve yapılandırma konularında KARGEM danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
Referanslarımızdan Bazıları

characterix
rammar
karabiyiklar-market
gezer
yeditepe
oncu